Vďačnosť

Zvažovala som, že ako sa donútim vytrvalo robiť niečo, čo by ma posúvalo. Slovo donútim nie je správne. Ide o to, že to samozrejme chcem, len ta motivácia a zábudlivosť. :)Takže motivujem sa tým, že to dám do sveta a teda je to aj nejaký ten záväzok. 🙂

Ale poďme k téme. Každý týždeň budem postovať novú tému. Celý týždeň budem pracovať na tejto téme. Budem rada, ak sa pridáte a napíšete mi vaše postrehy.

Téma na tento týžden je vďačnosť. Pred pár dňami mi kamoška napísala k môjmu rozpoloženiu.. Uvoľni chcenie, buď spokojná.. A ja, že to nejde. V tej chvili som mala pocit, že to nejde. Ja som si vtedy nespojila spokojnosť s vďačnosťou. Ale, svojim spôsobom mi to prišlo o tak hodinu. Veď začni s tou vďačnosťou. Ešte som sa vtedy potĺkala s kadejakými pocitmi…

Tak ako na to, keď máme taký úžasný stav, že to nejde?

Treba sa prekonať, sebaľútosť priťahuje len ďaľšiu chamraď. 🙂 Svoju energiu vieme zmeniť tak, že začneme ďakovať.

Za čo cítime vďačnosť? Začnime malou drobnosťou. Napríklad ráno hneď po prebudení venujme 2 minúty ďakovaniu za hocičo na čo si spomenieme. “Ďakujem za to, že som dnes vstala. Ďakujem, že mám tento super dom. Ďakujem, že je nedeľa a dieťa mi zobral tatino a ja som si pospala. Ďakujem za tento super melón. Ďakujem, že je vonku tak krásne slnečno…..”

A nebudme troškári. Ďakujme vždy, keď si na to spomenieme. Napríklad každú hodinu. Uvidíte, život sa nám bude meniť pred očami. Ďakovaním si do života priťahujeme viac toho za čo ďakujeme a nie len toho. Udržujeme sa na pozitívnom vnímaní sveta. A teda ak myslíme pozitívne, priťahujeme si viac toho pozitívneho.

Pre teraz stačí.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s