Hojnosť vďaka vďačnosti

No, je to tu.. Ak človek zameria pozornosť na nejakú konkrétnu vec vidí to zrazu všade. Synchronicita.

Dnes som si prečítala dva články a rezonuje. 🙂 Presne čo som potrebovala počuť.

Vďačnosť otvára dvere hojnosti, lebo ak ďakujeme dostávame viac. A tak som si presne na toto prečítala dva články na stránke eprakone, kde rada chodím. Sú to odkazy na dve iné stránky, ale zarezonovali.

Eckhart Tolle je úžasný. Úplne z neho srší tá radosť zo života. Kedysi som čítala jeho knihy o žití v prítomnosti, ktoré mi veľa dali, ale stále nie som ešte tak ďaleko, aby som si ten vnútorný okamih plne vedela vychutnať. Dúfam, že sa čoskoro podarí. 🙂

No a tu je ešte úryvok z tohto článku. 🙂

  • To, jak se na sebe díváte, úzce souvisí s tím, jak si myslíte, že se k vám chovají ostatní. Většina lidí si občas postěžuje, že se k nim ostatní nezachovali hezky: „Nemám žádný respekt, pozornost, uznání atd.“ nebo „Jenom mě využívají.“ A když jsou k nim ostatní milí, vidí v tom zase postranní úmysly: „Zas mě chtějí do něčeho natlačit a využít. Nikdo mě nemá rád.“ Tito lidé si o sobě myslí toto: „Jsem ubohé, malinké já, které nedostává to, co potřebuje.“ Tento základní omyl nepříznivě ovlivňuje všechny jejich vztahy.
  • Kdykoliv budete mít pocit, že se vám něčeho nedostává, že vám lidé něco odpírají – chválu, ocenění, pomoc, láskyplnou péči atd. – dejte to vy jim. Dostáváte to, co dáváte!
  • Že to nemáte? Zkuste se chovat, jako byste to v sobě měli, a ono to přijde samo. Brzy po tom, co začnete dávat, začnete i přijímat. Nemůžete přijímat, dokud nedáváte. Odliv podmiňuje příliv. To, o čem si myslíte, že vám svět odpírá, máte už dávno v sobě, ale dokud tomu nedovolíte proudit ven, neucítíte to. Platí to i o hojnosti. Zákon odlivu a přílivu vyjádřil už Ježíš těmito slovy: „Dávejte, a bude vám dáno; dobrá míra, natlačená, natřesená, vrchovatá vám bude dána do klína. Neboť jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.“
  • „Pravý zdroj hojnosti nenajdete nikde jinde než sami v sobě. “Je součástí vašeho pravého já. Zkuste začít tím, že oceníte hojnost kolem sebe. Všímejte si pestrosti a dokonalosti života kolem sebe. Užívejte si hřejivé teplo slunce na své pokožce, nádheru květin vystavených před květinářstvím, sousto šťavnatého ovoce nebo osvěžující kapky letního deště.
  • Dokonalost života na vás čeká na každém kroku. Tím, že oceníte hojnost, která je všude kolem, probudíte hojnost skrytou ve svém nitru. Až se tak stane, nechte ji proudit ven, třeba tím, že se usmějete na náhodného kolemjdoucího. Stanete se tak dárcem. Ptejte se sami sebe: Co teď mohu udělat? Jak mohu být tomuto člověku, této situaci prospěšný? K tomu, abyste se cítili bohatí, nepotřebujete žádný majetek, ačkoliv když se budete považovat za bohaté, věci k vám budou přicházet samy.
  • Hojnost přichází jen k těm, kteří už jsou „bohatí“. Možná vám to bude připadat nespravedlivé, ale tak to vůbec není. Je to obecný zákon. Bohatství i chudoba jsou vnitřní stavy, jež se projevují ve vnějším světě jako vaše realita. Ježíš to vyjádřil takto: „Kdo má, tomu bude dáno; a kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.“

K tomu už veľa netreba písať. Výziev na zajtra a na celý týždeň je až až. 🙂 Poďme darovať hojnosť. Tí, ktorí ma poznajú vedia, že sa tento mesiac potĺkam s finančnými problémami. Minule som si vytiahla kartu “Štedrosť” ako otázku ako sa môžem zbaviť týchto problémov. Predstaviteľ – svätec – bol Svätý Mikuláš. Vytiahla som si to asi tri krát nezávisle na otázky..

Čítam: Tato karta vás vyzývá, abyste začali rozdávat svůj čas, peníze, podporu či materiální pomoc. Štědrost vám pomůže k uvědomění, jak bohatí jste, a zprostředkuje vám pocit hojnosti, který automaticky přitáhne do vašeho života větší prosperitu.

Nechápala som ako to môžem urobiť. Začala som ponúkať nejaké veci, ale moc mi to nešlo. Peniaze neprišli.. Snažila som sa o tú nezištnosť, ale to poznáte.. Ak ste v tých sračkách po uši, ste akoby bloknutí, neviete sa uvoľniť a akokoľvek som sa snažila, nešlo to ako som čakala. Snaha… Čím som sa viac snažila tým som sa akurát viac začala snažiť. A potom mi došla tá správa od kamošky. “Uvoľni chcenie.. Buď spokojná.” O chcení niekedy nabudúce. Chcenie plodí ďaľšie chcenie.. Dnes som si prečítala druhý článoček od spomínanej blogerky a bol tam odkaz na super obrázok. Spojilo sa mi presne to, čo som včera písala, že je dôležité rozprávať nahlas. Hlas + myslenie = realita. Tak a kruh sa uzatvára.. 🙂 Hm.. Rozmýšľam, čo budem rozdávať. :)))

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s