Po dlhom odmlčaní

Opäť začínam pridávať… Mala som tu svokru, ktorá spala v miestnosti, kde mám kompjuter, notebook pokazený a tatino mal stále zaheslovaný počítač.. tak som si trošku oddýchla od blogovania. A teda, zmena k horšiemu prebehla. Mám pocit, že toto blogovanie ma viac zaväzuje na sebe pracovať a zároveň, keď už niečo napíšem a dám to svetu… je to silnejšie. Ako som už písala v predchádzajúcom článku, že veci sa zhmotňujú rýchlejšie, keď majú už iný prejav ako len ten v mysli. 🙂

Dnes som bola na vzdelávní. Bolo to poučné. Uvedomila som si, že málo sa ľudí dotýkam. Rozmýšľam, čím to je. Čo nechcem, aby ľudia cítili, čo  nechcem, aby videli? Nerada sa otváram. Málo dôverujem a hlavne nerada prijímam. Bude sa teda pracovať na prijímaní.

Takže opäť som siahla po mojej obľúbenej série kníh od Sanaya Roman – Osobná sila. Vyberám z nej a zjednodušujem…

Prečo sa uzatvárame, keď nám niekto ublíži? Ublížiť nám môže len vtedy, ak máme v nejakej oblasti bolesť v sebe. Tej, ktorej sa nás dotyčný dotkol. On je len sprostredkovateľ. Zároveň tento človek je taktiež vnútorne neistý, preto aj túto bolesť spôsobí on.. Čo teda s tým?

Najprv je nutné prestať hovoriť a najlepšie odísť. Ak sme totiž prepojení s aurou dotyčného človeka, môže nás ovplyvňovať. Potom sa upokojme, sadnime si, ak sa dá a naplňme sa svetlom. Predstavujme si mier. To nie je jednoduché, keď cítime stále zlosť. Je preto dobré si predstavovať niečo pekné – scenériu, nejaký príjemný zážitok atď.. Pozvime k sebe svoju dušu a poprosme ju, aby nás naplnila tým najvyšším možným vedomím. Spýtajme sa, čo nám vzniknutá situácia dáva.. Bolesť signalizuje príležitosť vyrásť. Nech nám duša ukáže o aký dar ide. Miera bolesti, ktorú často cítime, ukazuje často na veľkosť daru, ktorý nás čaká, keď danú situáciu pochopíme, prečo sme si ju vytvorili.

Pochopenie často nestačí, je nutné jednať.. Stíšme sa a predstavme si ako ich berieme do svojho srdca a odpúšťame im, nech sa stalo, čo sa stalo.  Skúsme v druhých vidieť vyššie a jemnejšie vibrácie ako tie nižšie. Láska a svetlo nám pomôže.

Zloba sa dá použiť aj na ovládanie druhých. Ľudia zraňujú, lebo možno majú iný pohľad na život, vidia ho inak vďaka výchove napríklad, a možno to ani nemali v úmysle, ale sa cítia ublížene a preto tak reagujú..

Keď nás iní zraňujú alebo sa hnevajú, chcú len našu lásku.ú Nechcú, aby sme sa stiahli, hnevali, urazili alebo bránili. Majú svoju vlastnú bolesť, ktorá s nami veľa krát nemá nič spoločné. Ak budeme vo svojom srdci, táto bolesť sa nás nedotkne.

Nechajme ich vyjadriť svoju bolesť a mlčme, nehnevajme sa za to na nich. Keď skončia, budeme sa cítiť v rovnováhe a dobre. Zvládneme jednu najdôležitejšiu lekciu – udržať si rovnováhu tvári tvár zlobe a bolesti.

Keď nevieme niekomu odpustiť, predstavme si, že keď sa s ním stretnete nabudúce, bude to ich posledný deň na Zemi. Vtedy by sme určite boli viac láskavý, veľkorysý. Buďme vďačný za to aký je dotyčný, čo nám všetko dal a koľko lásky nám prejavil. Je jednoduchšie túto bolesť zabudnúť, že? Pozorujme koľko svetla lásky a života v ňom nachádzame. Všimnime si, že nás nechcela určite táto osoba zraniť. Možno sme sa dotkli jej slabého miesta a ona zareagovala programom svojej vlastnej bolesti. Uvoľnime svoju vlastnú bolesť a odpusťme sebe aj nej. Môžeme aj telepaticky.. sadnime si, a povedzme im to… že vieme, že nám nechceli ublížiť, vyčistime tú situáciu, situácie. Naplňme sa láskou a bolesť sa rozplynie.

Musím povedať, že vďaka jednej osobe som po nejakej takejto konfrontácii urobila krok dozadu.. Veľmi sa ma dotklo ako ukazovala na to, že robím, čo ma baví a že ona nemôže robiť to, čo ju baví. Mala také presvedčenie. Nuž, je to jej presvedčenie a jej problém, nejako som sa jej asi musela dotknúť, aj keď neviem ako. A teda podarilo sa jej dotknúť sa mojej sebahodnoty, ktorú stále nemám… Nuž. Aspoň viem, že asi som ešte stále nebola nad vecou tak, ako som si myslela. Hrdosť a pýcha? Hm, možno. Budujem pokoru. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s