Spoveď

No, dnes mi ten deň dal zabrať.

Najprv sama v Bibiane s malou som si nevedela užiť ten okamih, keď sa mala tešila. Vyčítala som si, že som nešla inde a nechala sa prehovoriť tetou..Potom som ju, ale donútila ísť pozrieť o poschodie vyššie na výstavu Brunovského. No nádhera, úplne som sa rozplývala. Uvedomila som si, že vždy ma musí niečo inšpirovať, inak nebudem štastná. A sakra, s tým je niečo potrebné urobiť. Prečo si neviem užívať tu a teraz a čakám, že čo bude potom? Jasne, viem o tom, ale dnes som si to plne začala uvedomovať s tým, že musím hľadať prečo, čo a ako…

Bolo viacej situácii dnes, ale tá večerná ma úplne dostala… Ani sa mi to nechce popisovať, skrátka som bola smutná, že asi nikdy nebudeme mať čas, peniaze na dokončenie pozemku a teda aj hracou plochou pre dcéru. Veď o rok už bude asi pomaly aj zbytočné, čo som si tam vysnívala. Inak, tá Bibiana mi dala ďaľšie inšpirácie a takéto schladenie večer mi nádej, nadšenie a kreativitu úplne zobralo. Bola som zo seba znechutená, sklamaná, sklamaná zo všetkého a všetkých, proste pocit beznádeje. Tak som si tak trochu v tomto pocite kaprila…

Teraz si uvedomujem, že človek silu má. Na všetko. Idem sa prenastaviť. Všetko zvládnem, dokážem. Čo ak nevidím vyšší zmysel tejto situácie? Čo ak ma vesmír skúša, skúša moju dôveru a vytrvalosť? Kam siahajú možnosti a hranice? Mám pocit, že tento týždeň mi ešte otvorí veľa dvier.

Rozhodla som sa, že idem poďakovať, potrebujem zvýšiť vibrácie, naplniť sa svetlom a láskou.

Dnes som vďačná za nádhernú výstavu, za krásne kamene, ktoré som si kúpila. Za dcéru, ktorá vyzerala nádherne, ako bábika dnes. Za diétne tiramisu, na ktorom som si pochutila. Za to, že som si mohla pocvičiť na záhrade vyhrabávaním kameňov. Za to, že sused navrhol pobagrovať záhradu a v podstate zadarmo, aspoň v tejto chvíli. Za to, že som sa vyhrievala vo vani. Za to, že som našla pekný darček pre susedu. Za to, že si tu môžem takto sedieť a zmeniť myšlienky. Za to, že manžel deťom navaril večeru, za to, že obliekol dcéru. Za to, že máme doma meteostanicu zadarmo. Za to, že máme dom so záhradou. Za to, že som zase niečo pochopila. Ďakujem.

Miguel Ruiz napísal a ja si to zajtra vylepím niekde:

Šťastie možno nájsť len v tomto okamihu, nie v nejakom imaginárnom čase v budúcnosti. Pozoruj sa a keď zistiš, že zasa si robíš predstavu o nejakom šťastí “v budúcnosti”, povedz si: “Nebudem na šťastie čakať. Volím si byť šťastný teraz.” A potom choď a nájdi si nejaký dôvod, pre ktorý môžeš byť šťastný alebo vďačný.

Mám to z jednej stránky a toto cvičenie tiež…

Najprv si urobíme 5-minútové automatické písanie – nastavíme si budík na 5 minút, vezmeme ceruzku a papier (lepšie ako počítač, hoci u mňa je to práve naopak) a navrch na stránku napíšeme Bojím sa byť šťastný, pretože…

No a potom začneme písať. Nemusíme sa starať o gramatiku a štylistiku a či to dáva zmysel, neposudzujeme svoje myšlienky a nevyberáme, čo napíšeme a čo nie, ale jednoducho píšeme tak, ako nám to prichádza. Slová, vety, celé odseky, náhodné myšlienky, čokoľvek. Plných 5 minút.

Keď čas uplynie, bez toho, aby sme čítali napísané, napíšeme na spodok strany: Chcem sa zbaviť svojich strachov zo šťastia. Chcem plne prijať šťastie, chcem byť šťastný TERAZ.

A potom môžeme urobiť jednu z dvoch vecí – môžeme odložiť papier bez čítania niekam na najbližších 30 dní, alebo s veľkými ceremóniami a pompou papier nejakým spôsobom zničíme – zasa bez toho, aby sme ho čítali.

Tým, že to urobíme, umožňujeme podvedomiu, aby začalo konať bez spoluúčasti nášho analytického mozgu. A takmer okamžite začneme cítiť výraznú úľavu.

Nuž, neviem, je veľa hodín, ale zajtra idem na to. Dúfam, že bude nejaké zajtra. Zatiaľ si nejaké predstavím v hlave.. Lebo ja určite mám kopec nevhodných presvedčení, prečo si šťastie a peniaze a kopec vecí nezaslúžim. Hehe. No, skrátka som ľudská bytosť, ktorá sa učí, aleeeeee verí na zázraky. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s