Dôvod na zmenu – vnímanie energie a práca s ňou

Rozmýšľam, či to, že mám všelijaké čudné stavy podobné depkám súvisí s Vianocami, či s tým, že pred rokom som prežívala ťažké obdobie, alebo to súvisí len s tým, že mám pocit sklamania? že to nejde tak, ako si predstavujem?

Každopádne je to dôvod niečo s tým urobiť. a hovorím si, že tá odpoveď musí byť vo mne. Stále mám pocit, že to musím hľadať niekde vonku. hmm. viem, že nie.. ale aj tak mám stále pocit, že ma niekto spasí. pri tom zúfalstve. možno to poznáte.

Hovorí sa, človek pomôž si, aj pán Boh ti pomôže. Proste mikrokosmos makrokosmos. Všetko je všade,  sme odrazom Boha. Sme úžasní akí sme. Ja musím písať tieto výlevy. Je jedno, či to niekto číta, či sa pozastaví, či je to niekomu na niečo, či je to zle napísané. Každý má nejaký prejav. Môj prejav nie je dokonalý, žijem skôr v obrazoch. Lingvistická stránka mi veľa nehovorí.

Dnes sme maľovali schody. Vidieť na obrázku.. Mám rada pestrosť v inom prejave..

Dnes som dcére púšťala Elzu.. Možno poznáte tu rozprávku. Je to všade. Ale je tam krásne posolstvo. Dnes konkrétne ma zaujalo, že aká je sebavedomá. Ako dokáže žiť sama, že verí v svoje schopnosti, čo dlhé roky musela potláčať. Ako vie krásne tvoriť. Trošku sa ma to týka. Mám tie schopnosti, viem tvoriť krásne veci. Ale neviem sa nejako realizovať a ľudia o to nemajú záujem. Problém vidím v sebe. Som z toho zdeprimovaná. Ale už s tým musím niečo urobiť. Chcem sa prejaviť.

Po prvé… Moje sebavedomie, moja sebahodnota. Je na bode nula.. Hm.. Že s čím to súvisí. Moja mama, moja váha, moje depky, moje deti, môj partner, moje zlé zuby.. fuu. vedela by som menovať. Ale hlavne nenaplnený život. Mám toľko bŕzd. Ľudia ma nemajú radi, celý deň sa cítim sama. Nikto nezavolá, že či nejdem niekam. Obyčajne som ja tým iniciatorom. To nepridá na hodnote. Zároveň, keď sa snažím niečo vyrobiť, nejaký kurz ponúknuť. Nič, záujem žiadny.

Cítim, že ja to bojkotujem. Ale ono to nie je jednoduché sa preladiť. Vždy mám pocit, že moja pochybovačná myšlienka je vyslyšená. Nejako sa práve táto prvá  zhomtňuje. Takže čo s tým? Zameriame na to pozornosť.

Mám pocit, že mi dávajú najviac knihy Sanaya Roman, tak som si otvorila stránku v knižke Osobní síla..

Všetko okolo nás je nabité našimi myšlienkami a našou energiou. Hocikedy sa pozeráte na svoj dom a pomyslíte si, že je malý, alebo sa nám nepáči… posielate si do neho túto energiu, ktorá v ňom zostane a bude nás zrážať. A hocikedy si na ňom nájdete niečo, čo sa nám páči – Mám šťastie, že môžem žiť na takom krásnom mieste – robíte si zo svojho domu priateľa a spojenca. Vždy, keď sa nebudeme cítiť dobre v ňom nájdeme pohodlie a útechu. Nenávisť nás k veciam priputáva, začnite tým, že  budete mať radi to, čo máte.

 Sledujte bežné reakcie dňa. Kedykoľvek sa nahneváme, keď praskne žiarovka, alebo sa cítime rozladene, keď začujeme čudný zvuk motora svojho auta, vaše napätie zafunguje a je ako magnetická sila, ktorá nám pritiahne nové problémy. Napätie a nervozita v tele pritiahne ďaľsie potiaže. Keď sa pri neznámych zvukoch najprv ukľudníme a usmejeme sa v srdci a na tvári, nebudeme si zakladať negatívne energie, ktoré by sa nám inak prejavili v budúcnosti. Nemusíme zrovna vyriešiť problém, ktorý nás teraz stretol, ale nebudeme si v budúcnosti vytvárať ďaľší. Naučme sa sústrediť na prítomnosť a vnímajme okolité prostredie.

Ak chceme vnímať energiu druhých.. stíšme sa, prekročme svoje pocity, myšlienky a emócie a staňme sa prázdnym plátnom. Z energie, ktorej vnímame je možné tvoriť.  Ľudia nám môžu svojou náladou a negatívnou energiou sťažovať život, alebo môžeme v stretnutí s nimi vidieť možnosť im pomôcť. Hocikedy, keď niekam prídete a cítite sa nepríjemne, urobte si z mysli prázdne plátno. Povedzte si ako sa chcete cítiť a tieto pocity si vizualizujte.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s