Tvoreničkovník najmä na cesty .. ale aj na doma

Ja som tvorivý človek a všetko všade zbieram, lebo by sa to mohlo na niečo použiť. Keď sme chodili na cesty, výlety, dovolenky, odkladala som rôzne vstupenky a pamiatky z ciest, že keď prídem domov vytlačím nejakú fotku z tejto cesty a nalepím do vytvorených „albumíkov“, ktoré sme s dcérou vyrobili.

Takto nejako sme si dotvorili listy papierov v aute:

V aute som mala dosku, kde si mala kreslila, lepila pásky, obrázky na pekné papiere a to mala byť predloha na nalepenie fotky. Plánovala som to popísať – aby sme mali pamiatku, kde sme boli a čo sme robili. Ak poznáte scrapbook – ale trošku viac low-cost a po mojom, tvorivo.

Napríklad takéto niečo:

17156124_10212656538917082_3113231192526449785_n

17155583_10212656539597099_2290083921063303280_n

Nosila som so sebou do auta takú tú A4 dosku so štipcom na prichytenie papiera, papiere, pásky, stuhy, fixky, farbičky, nožnice, washi pásky, obrázky, farebné kúsky pekných papierov, vytláčač písmenok Dymo, sponkovačku, nálepky…no všééétko možné. Zároveň som musela dcére veci z krabíc a tašiek podávať a asistovať, aby pri lepení, kreslení atď. Vyšli pekné tvorivé strany – cesta ubehla.

Ale nedalo mi to. Ako to urobiť tak, aby to bolo prenosné, ale aby tam bolo všetko? Tie krabice a velké tašky s doplnkami sa mi už nechcelo nosiť.

Potom ma chytila mánia tvorivých organizérov. Dcére sa to veľmi páčilo a že ona chce tiež taký. A tak som jej vyrobila prvý organizér vo váčsom formáte ako som mala ja – A5, ale samozrejme som vedela, že ona 3,5 ročná si tam nebude písať, ale kresliť. Tak vznikol tento TVORENIČKOVNÍK”.

Budem ponúkať základ veľkosti A5 a zvlášť si môžete doobjednať doplnky, ktoré budem priebežne dopĺňať a obmieňať.

Tu nájdete ako si spersonalizovať TVORENIČKOVNÍK so základnou sadou.

Ja som pre dcéru vložila do zapínacieho sáčku rôzne gombíčky, kvetinky, písmenka, drobné prevažne ploché predmety…

Doplnila rôznymi nálepkami v puzdre so “zipsom”, ktoré som strčila do modrého zadného obalu. Na tej druhej fotke vidieť aj rôzne papiere v euroobale – zdrapy papierov, obalov, zaujímavé obrázky, ktoré môžu deti trhať a strihať.

 

Pridala som rôzne stuhy, krajky a látky v jednom priečinku a washi pásky a obojstranné pásky v druhom priečinku. V priečinku pod tým je vidieť ešte rôzne obrázky, laminované, alebo tvrdé, kúsky ozdobných papierov.

Dcére som pridala nálepky na odkazy (vľavo) a obálku na pamätné predmety (vpravo).

V základnej sade je obal, ktorý viem prispôsobiť a vyrobiť podľa predstáv zákazníka – pevný A5 krúžkový zakladač s ušitým látkovým obalom, zalaminované zakladače – 4 ks, dasboard – t.j. prvá strana, ktorá má reprezentovať. Ďalej tu bude zopár papierov – 10 ks a 3 ks dekoračných papierov, 6 ks výkresov. Čo sa týka doplnkov – v sade bude 7 ks washi pások a 1 hrubšia 3D obojstranná páska a 2 ks obojstranných pások – len dva pruhy. Ešte pridám 3 ks rámikov – napíšete si kde ste boli, napr. Zoo. K sade ešte pridám nejaké doplnky 🙂

Budem postupne ponúkať tematické okruhy nálepok a papierov – k moru, do hôr atď, farebné papiere atď.

Deťom tam vložte nožničky, kvalitné mäkké ceruzky a doporučujem jednu dve fixky – na dotvorenie. Ďalej rôzne nálepky a pekné papiere, prípadne baliace papiere – na dotvorenie stránok.

Ja tu mám aj zlatú fixku a permanentnú, s ktorou sa lepšie pracuje. Môžete pridať malú sponkovačku.

Sponkovačkou môžu pripínať obrázky, ktoré si vystrihnú, vstupenky, prípadne stuhy atď.

Odporúčam kúpiť si polaroid foťáčik. Je výborné takto na cesty urobiť jednu dve foto – napríklad pred ZOO -ktorú už hneď deti dotvoria. Sama som taká, že keď prídeme domov nie som schopná už fotky vytlačiť a dotvoriť si stránku. Nie je to samozrejme nutné, ale dobrá pomôcka. 🙂

Obal sa dá prať, keď sa ufúla, doporučujem ručne, citlivo. 🙂

Toto je len ukážka – urobím Vám niečo podobné na objednávku.

Užasné je ako si deti môžu washi páskami lepiť obrázky na zalaminované stránky a vytvoriť si svoje originálne predely. Výhoda laminovaných stránok okrem odolnosti je tá, že si pekne odlepia obrázok, ktorý ich už nezaujíma a nalepia nový. Washi páska tam nezanechá žiadne lepivé pozostatky. 🙂 Moja dcéra si tam nalepila nálepky a pásky.:)

Takto krásne je možné zalaminované stránky dolepiť páskami obrázky, ktoré kedykoľvek vymeníte vy alebo deti.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s